DOLE® Fruit Bowls® in Juice
Fruit Salad with Extra Cherries
in JuiceAvailable In
428 mLDetails
Description
A delicious medley of Pears, Pineapples, Peaches and Cherries. The perfect, healthy, natural snack.
Nutrition Information
Serving Size: 1 container (107 mL)
| Calories | 70 |
| Fat | 0 g |
| Saturated Fats | 0 g |
| Trans Fatty Acids | 0 g |
| Carbohydrates | 16 g |
| Fibre | 1 g |
| Sugars | 14 g |
| Protein | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 4 mg |
| Potassium | 75 mg |
| Calcium | 10 mg |
| Iron | 0.2 mg |
| Vitamin C | 35 mg |
All the Benefits
Fruit Bowls® are bite-size fruit pieces perfect for on-the-go snacking at school, office, gym, or outdoors
No artificial flavours or colours
BPA-Free packaging
Naturally gluten-free
