DOLE® Fruit-n Gel Bowls®
Peaches in Peach Gel
Available In
123gDetails
Description
Diced Peaches in Peach gel are doubly delicious with the sweet tangy taste of Peach while providing a source of Vitamin C.
Nutrition Information
Serving Size: 1 container (123 mL)
| Calories | 90 |
| Fat | 0 g |
| Saturated Fats | 0 g |
| Trans Fatty Acids | 0 g |
| Carbohydrates | 23 g |
| Fibre | 1 g |
| Sugars | 21 g |
| Protien | 0.2 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 30 mg |
| Potassium | 75 mg |
| Calcium | 0 mg |
| Iron | 0.1 mg |
| Vitamin C | 18 mg |
All the Benefits
Fruit in Gel bowls make snack time delicious! Delicious and refreshing, take it on the go for a tasty snack at school, office, the gym or outdoors.
BPA-Free packaging
Naturally gluten-free
